Engineering For Kids

Branşlar

 

 

 

Çocuklar doğal mühendistir.

. Engineering For Kids .

 

Engineering For Kids’de çocukları mühendislik  ile küçük yaşlarda tanıştırıyor, çocukların matematik ve bilim hakkında farklı düşünmelerini, gelecekte edinebilecekleri muhtemel bir kariyerin farkına varmalarını sağlamaya çalışıyoruz.

 

Çocuklarımızın gelişimine en iyi desteği vermek için ders planlarımızı ve eğitim malzemelerimizi günün gereklerine uygun şekilde sürekli yeniliyor, geliştiriyoruz. Bunu yaparken bizim için en önemli düşünce döngüsünü yani Mühendislik Tasarım Sürecimizi kullanıyoruz.

 

Uzay ve Havacılık Mühendisliği : Öğrenciler bu mühendislik dalında,  çeşitli uçan makineleri tasarlamak, oluşturmak, test etmek ve düzeltmek için mühendislik tasarım sürecini kullanırlar. Roket bilimi bu programın temel parçalarından biridir. Öğrenciler kendi rengarenk model sıcak hava balonlarını yapma, oyuncak bir atlayıcı için paraşütler tasarlama, hava ve uzay taşımacılığının değişik biçimlerini öğrenme ve bir ay mekiğini yere indirme şansı da bulacaklar.


 

İnşaat Mühendisliği : Bu mühendislik dalında öğrencilerimiz, yapısal yükleri öğrenmek için sal ağacı kullanıp kendi köprülerini tasarlayarak inşaa ve test ederler. Çocuklar  ayrıca kendi gökdelenlerini,  jeodezik kubbelerini ve işlevsel yapılarını tasarlayarak inşa etme, şansını da bulurlar.


 

Makine Mühendisliği : Mekanik sistemlerin analiz edilmesini, tasarlanmasını ve bakımını/muhafazasını sağlamak amacıyla fizik ve malzeme bilimi ilkelerini uygulayan bir mühendislik disiplinidir. Öğrencilerimiz, CO2 ile çalışan son derece hızlı bir yarış arabası yaparken basıncı, basit makineleri, diğer tasarım ve mühendislik kavramlarını öğreneceklerdir. 


 

Kimya Mühendisliği : Kimya mühendisliği programının dersleri, çocuklarımıza moleküler bileşim, karışım, bileşik ve sıvı madde kavramlarını tanıtmak üzere tasarlanmıştır. Öğrenciler kendi maddelerini sentezler. Materyallerin kimyasal özelliklerini keşfederken ise Mühendislik Tasarım Sürecini kullanırlar.


 

Elektrik Mühendisliği : Öğrencilerimiz, uygulamalı etkinlikler vasıtasıyla devre tasarımı, yapımı ve bakımı kavramlarını tanıyıp elektrik devrelerinin nasıl çalıştığına dair sağlam bilgilere sahip olurlar. Programımız kapsamında bir el fenerinden hızlı trene kadar elektriğin birçok özelliğini yaşayarak  ve deneyimleyerek öğreneceklerdir.